Виховання дітей – це складний та відповідальний процес, що вимагає від батьків уваги, терпіння та розуміння.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБагато батьків не усвідомлюють, що навіть незначні на перший погляд дії можуть мати тривалі наслідки для психічного здоров'я дитини, пише Your tango.
Марієліса Рейєс, письменниця та дипломована психологіня, виділила найбільш шкідливі риси, які батьки часто виявляють у відносинах з дітьми, і які потім можуть ненавидіти вже у дорослому віці.
Неповагу до особистих кордонів
Багато батьків порушують особисті межі дітей, не залишаючи їм простору для самовираження чи самостійності. Це змушує дітей почуватися непоміченими та пригніченими. Навіть подорослішавши, вони часто стикаються з труднощами у встановленні кордонів із батьками.
Нав'язування почуття провини
Це одна з найтоксичніших практик, коли батьки маніпулюють дитиною через почуття провини. Це змушує дитину відчувати відповідальність за все, навіть без її вини, що викликає злість і заважає довіряти людям у майбутньому.
Невміння вибачатися
Батьки, які не визнають своїх помилок і не вибачаються, вчать дітей ігнорувати слабкості.
Приниження як форма покарання
Приниження як покарання руйнує самооцінку дитини і змушує її вірити у нав'язані недоліки, якщо це відбувається публічно.
Надмірна опіка
Надмірна опіка заважає дітям навчитися самостійно вирішувати проблеми, що підривають їхню впевненість. Дослідження доводять: свобода вибору допомагає розвивати впевненість, тоді як контроль батьків має зворотний ефект.
Агресивне поводження з дитиною
Агресія з боку батьків як фізична, так і емоційна створює відчуття небезпеки та напруження у відносинах. Діти, які ростуть у такому середовищі, часто мають труднощі у побудові здорових відносин і можуть відчувати емоційні травми.
Нереалістичні очікування
Агресія батьків руйнує почуття безпеки, викликає напругу у стосунках та залишає глибокі емоційні травми, що ускладнюють побудову здорових зв'язків у майбутньому.
Фінансове "насильство" над дитиною
Фінансовий контроль над дитиною може викликати психологічні проблеми, позбавляючи її самостійності та впевненості через почуття безпорадності та залежності від батьків.
Зменшення успіхів дитини
Іноді батьки можуть відчувати заздрість до здобутків дітей та принижувати їхні успіхи замість того, щоб підтримати. Це болісно для дитини і може призвести до образ і відчужень.
Нагадаємо, перевтомлені та тривожні: як розпізнати "синдромом скляної дитини"
Раніше ми писали про те, як надихнути дитину на успіх: 5 простих фраз
Крім того, Знай.ua повідомляв, в одному з міст відкрився притулок для переселенців: що пропонують безкоштовно