Окрім певних економічних закономірностей та фінансової грамотності, для залучення та збереження грошей наші предки використовували і давні народні звичаї та повір'я.

На їхню думку, грошове "щастя" в будинку багато в чому залежало від правильного та шанобливого ставлення до заробітку.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Наші предки радили тричі на день рахувати готівку в кишені – вранці, опівдні та ввечері. Це нібито дозволяло тримати фінансовий стан під контролем і не витрачати даремно.

Щотижня по п'ятницях варто також підраховувати наявні кошти, щоб планувати можливі витрати на наступний тиждень. Ще краще, за старовинними повір'ями, двічі на місяць за парними числами (на заході сонця) рахувати всі гроші сім'ї – це нібито множило їх.

Популярні новини зараз
Гороскоп на неділю, 23 лютого: гарний час подумати про майбутнє, але уникнути імпульсивних покупок Україна захлинеться інфляцією: ціни на продукти змусять голодувати Слідом за березневою індексацією пройде ще одна: кому підвищать пенсії "Такий сильний чувак": Кошовий розповів, куди поїхав "Тамбовський вовк" Жидков після початку війни
Показати ще

Дотримувалися і певні забобони щодо нових грошей. Вважалося, що як тільки ви отримали гроші, їх потрібно зберігати у темному місці щонайменше 20 годин. Тільки після цього їх можна було використати чи витрачати. Рахувати гроші радили виключно на самоті, щоб ніхто сторонній не бачив цього процесу.

Гроші. Фото: Youtube
Гроші. Фото: Youtube

Крім раціонального підходу, важливим вважався і емоційний зв'язок із фінансами. Прадіди радили постійно думати про гроші, уявляти їх, любити їх. Дехто ще радив з радістю отримувати гроші, але без смутку чи жалю розлучатися з ними за потреби. Саме позитивні емоції нібито сприятимуть новим фінансовим надходженням у майбутньому.

Нагадаємо про зловісний погляд у прірву: чому не можна дивитись у дзеркало вночі.

Раніше ми повідомляли про обряд із пташиним пером: як залучити удачу у своє життя.