Квітень набирає обертів, сніг тане, а з ним прокидаються не тільки рослини, а й шкідники.

Якщо не встигнете вчасно зайнятися городом, замість багатого врожаю ризикуєте отримати лише жалюгідні паростки.

Жінка, яка прополює свій город
Жінка, яка прополює свій город

1. Розкриваємо багаторічники

Як тільки нічні заморозки послаблять хватку і температура опуститься не нижче -5 ° C, зніміть укриття з малини, полуниці та часнику. Залишіть лише тонкий шар мульчі – він захистить рослини від раптових холодів. Затримайтеся з цим — коріння може загнити, а грибкові інфекції не забаряться.

2. Сіємо холодостійкі культури

Поки земля ще волога від талих вод, сміливо садіть моркву, редис, петрушку та горох. Ці культури можуть проростати при температурі +3°C і переживуть навіть легкий мороз. Затримайтеся з посівом - і рослини не встигнуть набрати сили до літньої спеки.

Популярні новини зараз
Військкомати втрачають контроль: як уникнути мобілізації без участі ТЦК Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів Пенсіонерам виплатять чималі гроші: майже на 3200 грн більше Банки змінюють правила переказів з картки на картку: які дані тепер "засвітять"
Показати ще

3. Використовуємо секрет для прискорення проростання

Щоб сходи з'явилися швидше, замочіть насіння на ніч у алое соку, розведеному з водою в пропорції 1:1. Це дасть їм старт на тиждень раніше, ніж зазначено на упаковці.

Посадка моркви, скріншот: YouTube
Посадка моркви, скріншот: YouTube

4. Обробка дерев

Поки нирки дерев ще сплять, не забудьте обприскати яблуні, груші та сливи розчином залізного купоросу (300 г на 10 л води). Це знищить личинок попелиці, довгоносиків та суперечки парші, але не торкнеться корисних комах. Мідний купорос використовуйте тільки в травні, коли на деревах з'явиться листя.

5. Підготовка ґрунту для теплолюбних культур

За два тижні до висаджування томатів і перців накрийте грядки чорною плівкою — це прогріє ґрунт до +10–12°C і вб'є бур'яни. Якщо плівки немає, посійте гірчицю, а за 10 днів перекопайте. Це не лише прогріє землю, а й збагатить її азотом.

6. Забезпечуємо дренаж

Якщо тала вода стоїть калюжами, викопайте навколо ділянки траншеї глибиною в багнет лопати з ухилом до канав. Без належного дренажу коріння дерев почне гнити, а розсада загине від чорної ніжки.

Що посадити на городі в червні
Що посадити на городі в червні

Нагадаємо, що огірки у добрій компанії: які сусіди допоможуть урожаю, а які зіпсують смак, усі городники мають знати.

Раніше ми повідомляли, що старі джинси допоможуть проростити моркву: чудовий спосіб отримати гідний урожай.