Неприємний запах у взутті — проблема, з якою стикаються навіть ті, хто ретельно слідкує за гігієною.

Винуватці — бактерії, які полюбляють вологе та закрите середовище. А ще — грибки, які чудово почуваються у теплих черевиках. Особливо швидко запах з'являється влітку або після тривалого носіння. Але гарна новина в тому, що цю проблему можна легко вирішити — головне, робити це регулярно, пише Real Simple.

Найпростіший спосіб — зробити поглинач запаху - змішайте по пів склянки харчової соди й кукурудзяного крохмалю, засипте суміш у шкарпетки й залиште їх у взутті на добу. Такий метод можна застосовувати щомісяця. Якщо потрібно швидше — оцет вас врятує - розведіть його з водою 1:1, обприскайте взуття й залиште висихати на свіжому повітрі.

Оцет, фото shuba
Оцет, фото shuba

Прання — ідеальний варіант, якщо взуття це дозволяє. Зніміть шнурки та устілки, використовуйте дезінфекційний засіб, періть у холодній воді, а сушіть — лише на відкритому повітрі. Для тих моделей, які не переш, підійде протиральний метод — вода з олією сосни чи спиртом плюс м’яка серветка. Після обробки — сушіння на сонці або провітрюванні.

Популярні новини зараз
Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах Банки змінюють правила переказів з картки на картку: які дані тепер "засвітять" 300 гривень – теж гроші: як оформити щомісячну доплату до пенсії Українцям виплатять до 20 000 гривень за новою програмою підтримки: хто отримає гроші
Показати ще

Взуття Фото: скрін youtube
Взуття Фото: скрін youtube

Не забувайте про ефірні олії — чайного дерева чи гвоздики. Вони не тільки ароматизують, а й знезаражують. Або радикальний метод — морозильна камера. Так, заморожування взуття вбиває бактерії. Загорніть пару в пакет і залиште на ніч.

Морозилка. Фото Freepik
Морозилка. Фото Freepik

Щоб не допустити повторного появи запаху, мийте ноги щодня, міняйте шкарпетки, чергуйте взуття й обирайте моделі з натуральних матеріалів. Правильний догляд не тільки зберігає свіжість, а й продовжує "життя" вашого взуття.

Раніше ми повідомляли, про які хвороби може свідчити неприємний запах з рота?

Подбайте перед виходом з дому: куди наносити парфум, аби аромат тримався найдовше - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, які частини тіла ми пропускаємо під час прийняття душа?