Деякі рослини здатні змінювати своє забарвлення без жодної магії – лише завдяки складу ґрунту.

Ця особливість дозволяє створити у саду справжню квіткову палітру, змінюючи лише кислотність землі. Серед найбільш вражаючих "перевтілювачів" – гортензії, лобелії, тюльпани та хризантеми, повідомляє dobrodar.ua.

Гортензії – справжні королеви мінливості. Вони можуть мати блакитні, рожеві або білі квіти, залежно від рівня pH. Щоб отримати блакитний відтінок – додавайте сульфат алюмінію, для рожевого – вапно. Якщо залишити ґрунт нейтральним – суцвіття залишаться кремовими чи білими.

Гортензія - фото Растениевод
Гортензія - фото Растениевод

Лобелія здатна переходити з рожевого у синій колір. Це легко змінити - підкисліть ґрунт, і квіти стануть яскраво-синіми, а якщо внести лужні домішки – з’явиться м’який рожевий відтінок.

Популярні новини зараз
Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки Втекти не вийде: для дезертирів та їхніх родин готують жорсткі обмеження Що більше років, то далі до пенсії: вимоги до стажу знову зросли Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації
Показати ще

Тюльпани теж реагують на рН. Кисле середовище надає пелюсткам глибоких червоних або фіолетових тонів. Лужний ґрунт змінює їх на світло-рожеві або жовтуваті.

Тюльпани, квіти, клумба / фото: Pixabay
Тюльпани, квіти, клумба / фото: Pixabay

Хризантеми дарують осінній сад яскравими фарбами. Залежно від рН вони "перемикаються" між білим, жовтим, рожевим і червоним кольором.

Хризантеми. Фото: скрін відео
Хризантеми. Фото: скрін відео

Підкислити ґрунт можна за допомогою торфу, хвої, лимонної кислоти чи сульфату алюмінію. А для підвищення лужності варто використати вапно, деревну золу або доломітове борошно.

Квітник, що змінюється з весни до осені – цілком реальний. Спробуйте, експериментуйте, і Ваш сад буде дивувати не лише гостей, а й Вас самих.

Раніше ми повідомляли, чорна ніжка знищує розсаду за кілька днів: що варто розсипати на ґрунт, щоб цього уникнути?

Що не можна робити на городі після дощу: поради, які збережуть ваш урожай - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як правильно доглядати полуницю після зими: покрокове керівництво для дачників.