Для всіх наших дорогих і шанованих читачів, які в ці травневі дні вже працюють на своїх дачних і городних ділянках, є дуже цікава інформація. Справа в тому, що багатьох любителів городніх справ турбує питання захисту розсади. Важливо розуміти, що навіть досвідчені дачники щорічно стикаються із проблемою навали колорадського жука.

Вихід є – можна посадити поряд з картоплею рослину, яка відлякує колорадського жука. Дачники стверджують, що шкідники навіть не прилітатимуть на город, якщо навесні підірвати поряд із грядками картоплі лише одну рослину.

Про це стало відомо завдяки інформації одного із українських телеканалів.

Воротиш. скріншот: YouTube
Воротиш. скріншот: YouTube

Важливо відразу розповісти, що йдеться про пижмо - воно справжній захисник городньої культури від колорадського жука. Її радять садити просто вздовж ділянки, де у вас росте картопля.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 10 травня: день, коли інтуїція підводить, а несподіванки чекають за рогом Заборона виїзду за кордон з 14 років: у Раді хочуть зупинити масовий відтік юнаків Штрафи від ТЦК: ухилянтів розводять на гроші користуючись страхом та необізнаністю Буде дуже важко: українців попередили, сунуть важкі часи
Показати ще

Чому колорадським жукам так не подобається піжма?

Вся справа в яскравому та сильному запаху рослини, яка й відлякує шкідників. При цьому вона не вимагає серйозного догляду, тому вона не вимагатиме від вас особливих труднощів.

Грядки, фото: zelenasadyba.com.ua
Грядки, фото: zelenasadyba.com.ua

До речі, пижка здатна захистити не лише від колорадського жука. Фахівці стверджують, що її запах також відлякує кліщів та попелиці.

Якщо ви не встигли висадити пижму поруч із картоплею, можете приготувати настій із цієї рослини для обробітку кущів від шкідників. Для цього у відро води потрібно відправити зелену масу пижма. Через кілька днів рідину можна перелити в пульверизатор та обприскати городні культури.

Календула, скріншот з відео
Календула, скріншот з відео

Календула - сторож проти нематод та підземних терористів

Коріння календули виділяє смертельний для нематод токсин - тагетен. Ці мікроскопічні черв'яки пожирають коріння полуниці, томатів і моркви, але при зустрічі з календулою миттєво гинуть.

Посадіть її щільним килимом навколо грядок і паразити зникнуть назавжди. Обирайте сорти "Пасифік Бьюті" або "Помаранчевий король": вони найагресивніше нищать шкідників. Квіти-захисники не просто маскують запах культурних рослин – вони змінюють біохімію ґрунту та повітря, роблячи їх непридатними для шкідників.

Нагадаємо, як позбутися морквяної мухи: прості та ефективні способи захисту врожаю.

Раніше повідомлялося, вода, мульча та добриво: як захистити рослини від сильної спеки.

Також, замість травневого сонечка – арктичний холод: синоптики приголомшили прогнозом на місяць.