У TikTok знову новий тренд — мазати обличчя яловичим жиром. Звучить дивно, але прихильники ідеї клянуться - шкіра стає чистою, зволоженою й без акне.

Дехто вже назвав це "натуральним дивом", однак дерматологиня Dr. Geeta Yadav радить не поспішати з висновками. Жир справді містить корисні жирні кислоти - олеїнову, пальмітинову, стеаринову, лінолеву. Вони можуть підтримати захисний бар’єр шкіри та зменшити втрату вологи, повідомляє Dr. Geeta Yadav.

Серед переваг - помітне зволоження, покращення еластичності та тонусу, а також можливе полегшення при псоріазі чи дерматиті. Проте є й інший бік - яловичий жир може закупорювати пори, викликати подразнення та має досить специфічний запах. Більше того, не має доведеного антивікового ефекту та точно не замінить ретинол чи інші активні компоненти.

Догляд за обличчям, фото fitcurves
Догляд за обличчям, фото fitcurves

Наукові докази поки обмежені, а більшість позитивних відгуків — лише емоційні історії з соцмереж. Якщо ви все ж хочете протестувати засіб, почніть з патч-тесту та не використовуйте його без консультації дерматолога.

Популярні новини зараз
Українці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах Гороскоп на сьогодні, 18 травня: непередбачувані зустрічі терезів та зайві емоції риб Українцям спишуть комунальні борги: кому більше не надсилатимуть платіжок Спека у 40+ накриє всю країну: українців застерегли від аномальної погоди
Показати ще

Дерматолог, фото Рetropavlivka.city
Дерматолог, фото Рetropavlivka.city

Натомість є перевірені альтернативи. Для зволоження підійдуть - сквалан, олія ши чи насіння соняшнику. Для боротьби з акне та зморшками краще обрати - ретиноїди, ніацинамід чи азелаїнову кислоту. Догляд за шкірою — це не про експерименти, а про стабільність та здоровий підхід. Тож тренд — цікаво, але не варто покладати на нього всі надії.

Раніше ми повідомляли, скраб, спирт та дешева косметика: речі, які провокують більше висипань.

Як доглядати за шкірою, щоб вона сяяла без макіяжу і без дорогих процедур - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, одяг, пітливість та стрес: чому з'являються прищі на тілі та як їх позбутися?