Живопліт може бути не лише красивим, а й практичним рішенням для вашої приватності. Якщо не хочете ставити паркан — просто посадіть кущі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦе екологічно, привабливо й доволі ефективно. Щільні насадження допомагають сховатися від сусідських поглядів, зменшують шум і навіть затіняють ділянку влітку, пише Martha Stewart.
Живопліт — це не просто хаотичне насадження кущів. Щоб він справно працював, варто врахувати кілька речей. Спершу подумайте про висоту — вона залежить від того, скільки приватності ви хочете. Далі — вічнозеленість. Хочете, щоб вас не бачили цілий рік? Обирайте ті, що не скидають листя взимку. І, звісно, адаптованість - краще брати ті рослини, які добре ростуть у вашій місцевості.
Серед найкращих варіантів — самшит, туя західна, ялівець і рододендрон. Вони не тільки вічнозелені, а ще й гарно формуються. Хочете трохи яскравості — зверніть увагу на гортензію, форзицію чи гібіскус болотний. Якщо прагнете простоти — таволга біла, калина зубчаста чи падуб майже не вимагають уваги.
Є й більш декоративні варіанти — лоропеталум, мирт, ілекс широколистий. А якщо хочете екзотики — цефалантус із кулястими квітами вас здивує. Головне — обирайте те, що підходить до вашого ґрунту, клімату та стилю двору.
І не забувайте, що жива огорожа — це не лише про комфорт. Це про атмосферу, затишок і власний куточок, де вам буде спокійно.
Раніше ми повідомляли, мухи, жуки та клопи - ваші найкращі друзі на городі та саду: яких комах не можна винищувати?
Просто та зі смаком: садівники розкрили "магічну" користь зеленого чаю для будь-якої грядки - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, ефірні олії, м'ята та вода: як раз і назавжди позбутися ос у саду?