Деякі неприємні запахи неможливо вивести з дому навіть за допомогою сучасних освіжувачів повітря та ароматизаторів. Проте є кілька методів, які можуть у цьому допомогти, пише Real Simple.

Очистить килимове покриття

Якщо килим давно в експлуатації, на ньому видно плями або він виділяє запах – можливо, варто замислитися про його заміну. Але якщо ви вирішили залишити його, доцільно викликати фахівців із чищення.

Таке глибоке очищення бажано проводити раз на пів року, а мінімум – раз на рік. У проміжках можна регулярно посипати килим харчовою содою і проходитися пилотягом – це допоможе нейтралізувати запахи.

Як почистити килим. Фото: скрін youtube
Як почистити килим. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Викликають на "підмогу" навіть СБУ: в Україні посилили мобілізацію – забирають усіх Гороскоп на тиждень 16-22 червня для всіх знаків Зодіаку: розчарування Риб, "відправка" Стрільців та образи Раків Головне за 15 червня: ТЦК більше не прийде, пенсії доведеться повернути, а крупи у супермаркетах стали небезпечними Торкнеться мешканців 9 областей: пенсіонери отримають пристойні доплати до пенсій
Показати ще

Прибирайте пил з плінтусів

Пил накопичується не лише на видимих поверхнях, а й у менш помітних місцях, таких як плінтуси. Ці скупчення можуть бути джерелом затхлого запаху в оселі.

Спочатку пропилотяжити плінтуси за допомогою щітки-насадки. Потім протріть їх вологою губкою або мікрофібровою ганчіркою, попередньо змоченою в розчині теплої води та мийного засобу (співвідношення 3:1). Перед використанням добре відтисніть тканину, щоб уникнути надмірного зволоження деревини.

Замініть фільтри в кондиціонері

Якщо ви не пам’ятаєте, коли востаннє міняли фільтр у системі кондиціонування повітря, швидше за все, час настав. Забруднені фільтри не лише псують повітря в приміщенні, а й розносять пил.

Процедура недорога і займає мінімум часу, але суттєво покращує якість повітря та підвищує ефективність роботи кондиціонера.

Кондиціонер. Фото: скрін youtube
Кондиціонер. Фото: скрін youtube

Догляд за м’якими меблями

Як і килими, оббивка диванів та крісел вбирає пил, запахи та забруднення. Не має значення, чи це вінтажний предмет інтер’єру, чи сучасне крісло з текстильною оббивкою – очищення необхідне.

Рекомендується замовити парове чищення у спеціалістів. Багато компаній, які займаються килимами, також надають послуги з очищення м’яких меблів – це зручно й економить час.

  • Раніше ми повідомляли про шкоду популярних засобів для миття автомобіля: чим їх замінити.
  • Також ми розповідали про засіб, який врятує вікна від розлучень та павуків одночасно: чим користуватися влітку – докладніше на Знай.ua.
  • Нагадаємо, війна з пліснявою : чим обробити стіни і де шукати причину вогкості.