Зустріч з павуком - річ малоприємна сама по собі, що вже казати про випадки, коли цей павук отруйний. Наразі в Україні є декілька видів отруйних членистоногих, укуси яких можуть приводити до проблем зі здоров'ям.

Агріопа тигрова: фото скрін Ютуб
Агріопа тигрова: фото скрін Ютуб

Ірина Олексюк, паразитологиня обласного центру контролю і профілактики хвороб , розповіла про те, що укуси отруйних членистоногих зазвичай не призводять до смерті, але можуть бути дуже небезпечними для тих людей, які мають алергічні реакції, повідомляє портал "Суспільне". За словами спеціалістки, на Прикарпатті можна зустріти тарантула, агріопу тигрову та каракурта.

Тарантул - найбільший з цього переліку. В цього сіро-бурого павука великі лапи, а тіло вкрите волосками.

Тарантул: фото скрін Ютуб
Тарантул: фото скрін Ютуб

Популярні новини зараз
Українці давно такого не бачили: експерт прогнозує масштабне зниження цін на продукти Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи Пенсіонерам виплатять надбавки понад 600 гривень у липні: хто та як може отримати
Показати ще

Агріопа тигрова трохи менша за розміром. Самці можуть мати до 5 сантиметрів, самки - до 8-9 сантиметрів. Таку назву цей павук отримав за чорні, жовті та білі смужки на своєму тілі, які нагадують забарвлення тигра.

Каракурт, в народі відомий як "чорна вдова", має до 8 сантиметрів завдовжки. Він може бути чорним з яскравими чорними цятками або мати чисто чорний окрас. Це найотруйніший павук з тих, які водяться в Україні.

Каракурт: фото скрін Ютуб
Каракурт: фото скрін Ютуб

Де можна зустріти отруйних павуків?

За словами Ірини Олексюк, павуки найбільш активні в теплу пору року, з квітня до жовтня, а особливо у серпні та вересні.

На Івано-Франківщині найчастіше можна зустрітися з агріопою тигровою. "Вона водиться у високих травах на сонячних ділянках, де є вітер. Ці павуки розкладають свої павутинки у траві й ловлять комах. Також вони можуть бути в людей на городах, де є високі рослини", - пояснює паразитологиня.

Тарантули інколи можуть навіть заповзати до будинків. Але в Україні таке трапляється досить рідко.

Каракурти риють нірки в землі та живуть у полях. Ці павуки більш характерні для степових регіонів України.

Каракурт: фото скрін Ютуб
Каракурт: фото скрін Ютуб

Небезпека від укусів

За словами паразитологині, укуси тих отруйних павуків, яких можна зустріти на Івано-Франківщині, не смертельні, але дуже небезпечні для людей, схильних до алергії. В них вони можуть визвати різноманітні реакції, аж до анафілактичного шоку.

Агріопа тигрова: фото скрін Ютуб
Агріопа тигрова: фото скрін Ютуб

Ірина Олексію пояснює, що павук не нападає першим, тому прі зустрічі слід обійти його та не пробувати наблизитись.

"На укус павука може вказувати печіння, свербіж, набряк та дві малі крапочки на цій ділянці. Якщо таке сталося, не слід панікувати, передусім потрібно звернутися до сімейного лікаря, бо він має вашу історію хвороби і знає, що робити далі. Не варто накладати джгути, витягувати отруту, висмоктувати чи витискати. За рекомендацією лікаря для профілактики можна прийняти антигістамінний препарат. У кожної людини може бути різна реакція на отруту: почервоніння, сильний набряк, біль, проте може бути й анафілактичний шок", -підсумовує спеціалістка.