Якщо не вдається заснути, спробуйте одну просту гру. Вона не потребує ліків, алкоголю чи медитацій. Просто ввімкніть уяву — і сон сам знайде вас.

Хірург Karan Raj розповів, що майже третина людей вважає себе безсонними, а понад 10% для сну вдаються до алкоголю або таблеток. Але не всім це допомагає, тож лікар радить метод, який працює без побічних ефектів. Він називається "когнітивне перетасування", пише Karan Raj.

Суть техніки проста - коли ви лежите в ліжку, згадайте якесь слово, наприклад, "сон". Потім придумуйте нові слова, які починаються на кожну літеру. Наприклад - "собака", "оркестр", "нічник". Важливо не лише згадувати, а й уявляти ці образи — це блокує нав’язливі думки та поступово занурює мозок у спокій.

Людина, яка міцно спить
Людина, яка міцно спить

Такий метод, за словами лікаря, допомагає розірвати замкнене коло тривог, які лише посилюються, якщо довго не спати. Головне — не зациклюватися на правильності слів чи логіці. Просто переходьте від одного слова до іншого, поки не стане нудно або не настане сон.

Популярні новини зараз
Головне за 15 червня: ТЦК більше не прийде, пенсії доведеться повернути, а крупи у супермаркетах стали небезпечними "Холодний душ" від ПриватБанку: українцям масово блокують доступ до грошей - є лише кілька днів ТЦК відмовляються знімати громадян з військового обліку – що потрібно зробити З липня прийде нова допомога: хто буде отримувати 4500 гривень щомісяця
Показати ще

Кіт спить із господарем, фото koshka.top
Кіт спить із господарем, фото koshka.top

Багато користувачів підтвердили, що ця гра допомогла їм заснути швидше. Та все ж частина людей писала, що відволікання не подіяло — їм ставало нудно або тривога поверталася. Тому ефективність техніки індивідуальна, але спробувати точно варто — безкоштовно і без ризиків.

Раніше ми повідомляли, шокуюча правда дослідження: жінки більше думають, тому мають спати довше.

Добре спиш - гарно виглядаєш: ось чому важливо лягати вчасно - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, небезпека сну при світлі: як одна ніч перед телевізором може нашкодити здоров'ю?